Deze tweedaagse “Start to Via Ferrata” is een begin opleiding waarbij de nodige basistechnieken worden aangeleerd om op een veilige manier je Via Ferrata avontuur te kunnen starten. We volgen de leerlijn voor beginners van KBF.

We starten de opleiding op het  prachtige massief in de tuinen van het Hotel te Pont à Lesse in de buurt van Dinant. De Via Ferrata’s liggen in een prachtig groen domein en hebben verschillende moeilijkheidsgraden. We leren je alles om in de toekomst in binnen en buitenland op een veilige manier van deze prachtige sport te kunnen genieten. Voor de wandelaar die ook al eens op een veilige manier op de rots wil vertoeven.

  • Weekend opleiding
  • Zaterdag in Pont a Lesse
  • Zondag VF in Marche Les Dames
  • Voor alle beginners vanaf 14 jaar (+40 Kg) zonder hoogtevrees
  • KBF lidmaatschap verplicht
  • Overnachten, avondeten en ontbijt in de Chaveehut (Rue de la Chavée 7, 5330 Assesse)
  • Minderjarigen nemen eerst contact op met de begeleiders via info@hikingadvisor.be
Techniciteit wandelpad
2
Fysieke paraatheid
2

Programma

Na de nodige uitleg over de basistechnieken en materiaal gaan we direct van start op de eenvoudigste VF van het massief nl. “Steba”. Tijdens het verdere verloop van de dag zal de moeilijkheidsgraad wat stijgen en zullen bijkomende technieken en weetjes gedeeld worden. Overnachten doen we in de Chaveehut te Assesse. Hier krijg je nog verdere informatie om je volgende VF’s degelijk te plannen en voor te bereiden.

Zondag leren we enkele belangrijke knopen en de rappel aan. Dit kunnen we dan al direct gaan toepassen in de speeltuin van defensie te Marche Les Dames of op het massief van “Grand Malades” in Namen.

Benodigd materiaal

-Het massief van Pont à Lesse wordt beheerd door het KBF, het is daarom noodzakelijk om aangesloten te zijn bij het KBF. Je KBF lidkaart en je ID moet je bij hebben. Controle op het massief is steeds mogelijk, geen lidkaart, geen toegang tot het massief.

-Het massief van Marche les Dames is een afgesloten militair domein. Om hier binnen te geraken moet je je ID afgeven bij aankomst. ID niet bij dan kom je het militair domein niet binnen.

-Via Ferrata uitrusting; Helm, Via Ferrata set, Klimgordel en stevige schoenen. Bij voorkeur bergwandelschoenen met goede grip. Het is aangewezen handschoenen met open vinger mee te nemen, bv een werkhandschoen zonder vingers, fietshandschoenen of Via Ferrata handschoenen.

Indien je je eigen uitrusting meebrengt dan zullen de begeleiders dit controleren om te zien of het voldoet aan de normen.

-Een klein rugzakje met eten als tussendoortje, drinken, trui / jas / ehbo / zonnecrème.

Overnachtingen

Chaveehut (Rue de la Chavée 7, 5330 Assesse)
Overnachting, avondmaal en ontbijt.

Vervoer

Naar de vertrekplaats en de terugrit kan eventueel met het openbaar vervoer. Voor de andere verplaatsingen is auto rijden noodzakelijk.

  • Vanuit Dinant is de afspreekplaats nog een uur en een kwartier stappen.
  • De avond transfer naar de Chaveehut is ongeveer een half uur auto rijden.
  • De verplaatsing op zondag naar het tweede VF massief zal ook een half uurtje auto rijden zijn.
  • Vanuit Namen kan de terugreis weer met openbaar vervoer.

Carpoolen kan mogelijk zijn mits de nodige afspraken gemaakt worden.

Deelnameprijs

Lid zijn van de KBF is verplicht om deel te nemen aan deze opleiding. Je club kies je bij inschrijving. Hiking Advisor is één van de mogelijke clubs. Op die manier ben je verzekerd voor al je bergtochten gedurende een volledig kalenderjaar (inclusief helikopterredding) en heb je ook tal van andere voordelen (korting op een overnachting in berghutten, buitensportzaken en reisboekhandels, en toegang tot diverse opleidingen en stages). Wie in het najaar lid wordt, is meteen lid tot eind volgend jaar.

De deelnameprijs is € 150,00.
Wie lid is van een andere KBF-club dan Hiking Advisor vzw betaalt € 10,00 extra bij de deelnameprijs.

Inbegrepen in de deelnameprijs:

Begeleiding en organisatie
Overnachting, avondmaal en ontbijt.…

Niet inbegrepen:

  • Kosten vervoer van/naar de verschillende locaties
  • Aankoop of huur van eigen materiaal
  • Eigen drank
  • Lunch op zaterdag en zondag
  • Persoonlijke uitgaven ter plekke

Voorzie daarnaast nog een reisbudget van € 15,00. Dit wordt gebruikt voor uitgaven tijdens de activiteit:

Wil je via Hiking Advisor klimhelm, klimgordel en Via Ferrata set huren dan kan je dit aangeven bij inschrijving.

Het reisbudget is een forfait voor deze huur.

Inschrijving en annulatie

Er worden maximum 8 deelnemers toegelaten.
Aanmelden kan je enkel via onderstaand formulier tot en met 12 maart.

Opgelet:
Deze aanmelding is nog geen garantie tot deelname.
Alle aanmeldingen die binnenkomen zolang de tocht op 'open' staat nemen we in overweging voor de groepssamenstelling, waarbij we onder meer kijken naar ieders ervaring. Dit voor een zo goed mogelijke match met de tocht en het tochtniveau.

Na selectie van deelnemers, stuurt Hiking Advisor je vervolgens een bevestiging van inschrijving. Er zal dan gevraagd worden het deelnamebedrag te betalen binnen de twee weken. Pas bij betaling is je inschrijving bevestigd.

Meer informatie, ook met betrekking tot annuleren, vind je terug in onze algemene voorwaarden tot deelname.

Over de organisatoren / begeleiders

Sam Janssens

Sam is een enthousiaste buitensporter en Instructor Mountain Walking & Trekking. Hij kan eindeloos genieten van een mooie wandeling of buitenavontuur. Een van zijn passies buiten sport, is de bergen verkennen, voornamelijk al wandelend met de rugzak. Hij heeft ook al geproefd van het hooggebergte, de klimsport, trailrunnen en packraften.. Sam neemt graag mensen op sleeptouw om zo één van zijn passies te delen.

Jan Engels

Vroeger zat hij veel onderwater maar sinds 2010 is hij terug gebeten door de wandelmicrobe. Meerdaagse tochten waar hij soms een ijzeren kabel tegenkwam waardoor hij zich ging verdiepen in Via Ferrata. Overal waar hij kan pikt hij wel enkele Via's mee. In België gaat veel van zijn tijd naar het Belgium Rebolting Team-Via Ferrata (BRT-VF) om de VF routes op de Belgische massieven te onderhouden. Jan is "Begeleider Via Ferrata"

Inschrijven voor wachtlijst


Carpoolen
Wegens de verplaatsingen tijdens de opleiding is eigen vervoer noodzakelijk. Carpoolen is misschien mogelijk. 

Materiaal Via Ferrata
Materiaal
Wil je Via Ferrata materiaal huren via Hiking Advisor?
Je persoonlijk materiaal zal voor de start gecontroleerd worden en moet voldoen aan de normen.
Verplicht: Helm, Klimgordel, VF set. 
Optioneel: Vingerloze handschoenen.
Ervaring
Heb je reeds ervaring met Via Ferrata?

Maaltijdkeuze
Hebt u een allergie noteer dit dan bij anders